jak si vybrat psa

4. října 2008 v 19:58 | MirQa |  něco o psovi
KDO SE ROZHODUJE , ŽE SI POŘÍDÍ PSA , MĚL BY SI POLOŽIT PÁR ZÁSADNÍCH OTÁZEK
PROČ PSA VLASTNĚ CHCI , K ČEMU MI BUDE SLOUŽIT?
Chci ho jako mazlíčka , nebo pro vlastní bezpečnost , jako hlídače svého obydlí , pro nějakou jinou konkrétní práci , nebo jako zdroj výdělku (třeba pro chov)?Podle odpovědi pak vybereme nového člena rodiny.
JSEM SCHOPEN A OCHOTEN SE O NĚJ STARAT A VĚNOVAT SE MU?
Pes totiž vyžaduje mnohem více pozornosti než třeba kočka (je individualistka než třeba kočka venčit) .Potřebuje přiměřený pohyb (podle plemene)procházku zhruba 3 krát denně.Pravidelně bychom se jím měli zabývat cvičit ho a komunikovat s ním.
MÁM PRO NĚJ DOST MÍSTA?
Pejskaři sice občas s mírou nadsázkou říkají , že do minibytu je nejlepší doga , protože se dá (zaparkovat) někam do kouta a tam vydrží do další procházky , kdežto takový malý psík potřebuje velké pole , přesto by asi pes do garsonky měl být jiný než do velkého bytu nebo domu s velkou zahradou.
BUDU MÍT PRO PSA DOST PROSTŘEDKŮ?
I když sociologové tvrdí , že jeden z důvodů současné obliby psů je dobrá ekonomická situace , stejně musíme počítat s tím , že nás jeho (provoz)na nějakých pár stovek měsíčně přijde.Nejde pouze o vlastní stravu.Psovi můžeme lacině vařit (to ale nedoporučuji).Je lepší psovi kupovat granule i za levno se seženou to nemusí být drahá EUKANUBA , která je velmi dobré krmivo .


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama